Ez a szelep az alapkivitelű 551-es sorozatra épül, de pilot része különböző, robbanásbiztos (ATEX) kivitelű.
Kis nyomásokon a szelepbe külső pilot levegő is betáplálható, amihez meg kell fordítani a szelep elülső végén található tömítést. A szelep kivitele védelmet biztosít a külső hatásokkal szemben, belső részei tehát el vannak szigetelve a környezetben lévő folyadékoktól, részecskéktől és korrozív hatású szennyeződésektől.
Az alapkivitelben mind a szelepház, mind a tokozat alumíniumból készül, de rendelhető sárgaréz ház is, továbbá saválló acélból készült ház és tokozat is.
Vegye fel a kapcsolatot az OEM Automatic AB vállalattal, ha további tájékoztatást szeretne kérni az elektromos adatokról, méretekről stb.